USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Politika

CHP’li Başkan İduğ’dan deprem sonrası muhalefetin eleştirilerine tepki

Kahramanmaraş merkezli 11 ilde yıkıma neden olan depremler sonrası muhalefetin eleştirilerine CHP'li Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ'dan tepki geldi. Meclis toplantısında konuşan İduğ, “Hiç kimse kusura bakmasın. Öyle devletimize, oraya buraya laf atmasın; yetişilemezdi.

CHP’li Başkan İduğ’dan deprem sonrası muhalefetin eleştirilerine tepki
03-03-2023 02:05

Kahramanmaraş merkezli 11 ilde yıkıma neden olan depremler sonrası muhalefetin hükümete yönelik eleştirilerine CHP'li Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ'dan tepki geldi. Bornova Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda konuşan Başkan İduğ, “Hiç kimse kusura bakmasın. Öyle devletimize, oraya buraya laf atmasın; yetişilemezdi. Öyle bir hasar var ki orada; hiçbir şekilde yetişmek mümkün değil. İstediğiniz kadar arama kurtarma ekibi getirin, yetişemezsiniz” dedi.

“İstediğiniz kadar arama kurtarma çalışması yapın, başaramazsınız”

“Ana caddelerdeki bütün binalar yıkılmış, ara sokaklarda mahalleler kaybolmuş” diyerek konuşmasına devam eden İduğ, “Hatay'da 153 bin bağımsız ev var ve 129 bini yıkılmış. Kalan 20-25 binde de oturmak mümkün değil, içeriye giremezsiniz. Tam 18 milyon metreküp moloz var ve bu molozların altında binlerce ölen, tespit edilemeyen kimlikler var. Bugün o molozları almaya kalksanız 1 milyon adet kamyona ihtiyacınız var. Nasıl bir hasar olduğunu düşünün. Burada istediğiniz kadar arama kurtarma çalışması yapın, başaramazsınız. Hazırlıklı mıydık, değildik” diye konuştu.

Mustafa İç

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Eski Günler